Portal za ljubitelje mora, ronjenja i ribolova

Radoslav Jakupović 4. na Europskom prvenstvu u podvodnom ribolovu

radeRadoslav Jakupović ostvario je vrhunski rezultat na ovogodišnjem Euro-Afričkom prvenstvu osvojivši 4. mjesto. Svake godine izmjenjuju se CMAS Europsko i Svjetsko prvenstvo, a ove godine Euro-Afrička smotra održana je u Helsinkiju, Finskoj, u prilično čudnim uvjetima. Temperatura mora bila je između 6 i 11 stupnjeva uz naravno nezaobilaznu slabu vidljivost. U vodi sa niskom razinom salinitieta, poznatom pod nazivom Baltičko more, na repertoaru su bile većinom slatkovodne ribe, deverike, grgeči, pastrve a od morskih vrsta najviše je bilo „bakalara“.  Prvi dan Rade je bio odličan 4. sa ukupno 4 ulovljene ribe dok je Grk Manolis Giankos vodio sa 5 ulovljenih riba, ispred dva španjolca Lopeza i Ramona. Preostala dva hrvatska predstavnika Antonio Buratović i Daniel Gospić (nekadašnji viceprvak i prvak svijeta) imala su 2 odnosno 1 ulovljenu ribu što je prosjek ovog natjecanja.

sttart Manolis sob Capture

Drugog dana Rade je pratio korak sa vodećima i vratio se sa 3 ribe i time zadržao  4. poziciju ukupno. Grk Giankos briljirao je drugi dan ulovivši 10 riba i premoćno pobijedio. Hrvatska je sve skupa zauzela 5. mjesto. Sljedeće je na rasporedu Svjetsko prvenstvo u Peruu.