Portal za ljubitelje mora, ronjenja i ribolova

Finale „Dinamika bez peraja“ - SP Beograd

nasiNakon prvog dana finala, javljamo se sa odličnim vijestima iz Beograda. U finalu dinamike bez peraja Goran Čolak je osvojio zlatnu medalju i okitio se naslovom svjetskog prvaka sa preronjenih 206 m, dok je Vanja Peleš preronio je 200 m te osvojio srebro. U ženskom finalu Katarina Turčinović (srebrna) je iznenadila sve prisutne na bazenu i izronila na 175 m što je u tom trenutku bio svjetski rekord, međutim nakon 30 sekundi ruskinja Natalia Molchanova izronila je na 182 m čime je vratila svjetski rekord u svoje ruke. Četvrta naša predstavnica u finalu Lidija Lijić Vulić zauzela je izvrsno četvrto mjesto sa preronjenih 152 m. Svi naši natjecatelji preronili su svoje osobne rekorde te su tako Katarina Turčinović i Goran Čolak postavili nove državne rekorde. Nakon prvog dana finala Hrvatska je najuspješnija reprezentacija sa tri medalje jednim zlatom te dva srebra.

Sutra, 28.6.2013. na rasporedu je finale u disciplini dinamika sa perajama, u A finalu će nastupiti Lidija Lijić Vulić, Katarina Turčinović i Goran Čolak. Nadamo se novim uspjesima naših ronilaca na dah.