Portal za ljubitelje mora, ronjenja i ribolova

Radošević najbolji pojedinačno, „Mamula“ ekipno

10447273 10204036221408649 1709585666 nBoban Radošević iz novskog kluba „Mamula“ državni je prvak Crne Gore u podvodnom ribolovu. On je u konkurenciji 25 takmičara trijumfovao na 4. prvenstvu Crne Gore održanom u nedjelju u Ulcinju. Radošević i njegov klupski drugar Boris Vujović ujedno su „Mamuli “ donijeli titulu ekipnog prvaka države. U pojedinačnoj konkurenciji Radošević je sa 6.808 bodova bio bolji od Zorana Dočića iz kluba „Zubatac“, iz Kotora, koji je osvojio 3.964 poena. Treće mjesto pripalo je Andriji Gazivodi, takođe članu „Mamule “, sa 3. 876 bodova. Inače, članovi „Mamule“ bili su najbrojniji na takmičenju, nastupilo je čak pet takmičarskih „dvojaca“ iz tog kluba. Tako je „Mamula“ i u ekipnom plasmanu uzela prva dva mjesta – drugu poziciju osovojila je „Mamula 2“ u sastavu Dejan Drašković i Andrija Gazivoda. Trećeplasirana u ukupnom plasmanu bila je ekipa „Bojane“, u sastavu Stefan Rabrenović i Miljan Knežević. Na prvenstvu su nastupile i tri postavke sa po dva takmičara iz kluba „Tuna“, po dva sastava klubova „Zubatac“ i „Free diver“ i dvojac iz tima „Dinigla“.

10473605 10203598744745521 821455846084217965 nDomaćin takmičenja bio je KSR „Bojana “, a organizator Savez za sportski ribolov na moru Crne Gore. Takmičenje u skraćenom izdanju (okončano dva sata ranije zbog lošeg vremena i vjetra u pojačanju) odvijalo se na potezu od Krša od Limana do ponte od Mavrijana. Prema riječima Muzafera Čaušija, predsjednika KSR „Bojana “, ujedno delegata takmičenja, ovo je do sada najmasovnije prvenstvo, a ostvaren je i dobar ulov. - I pored skraćenog takmičarskog dana, ulovljeno je oko 60 kilograma bijele ribe i „dviljači“. Zabilježeno je nekoliko krupnih primjeraka murina i grujeva (4,6 kg). Od bijele ribe najbrojnije su bile tabinje (nekoliko kapitalnih primjeraka), zatim orade, od pola kilograma do 700 grama, i poneki šarag. Najveći primjerak bijele ribe bila je prelijepa krnja, teška 2.550 grama – ulov Dušana Vukčevića iz „Mamule“. (I.Perić/Pobjeda)