Portal za ljubitelje mora, ronjenja i ribolova

Daniel Gospić pobjednik u konkurenciji najboljih podvodnih ribolovaca na svijetu

danielHrvatski reprezentativac i bivši svjetski prvak Daniel Gospić (Skarpina, Nerezine) pobjednik je 13. Mastersa, natjecanja najboljih svjetskih podvodnih ribolovaca odrzanog u akvatoriju španjolskog otoka Mallorca. Gospić je tijekom petosatnog ribolova u akvatoriju sjeverne strane otoka ulovio 14 riba, zubaca od 6375 grama, kirnju od 3745 grama, pet konja, tri drozda, dvije vrane, dva sarga i škarpinu, koji su mu donijeli 30030 bodova. Drugo mjesto u konkurenciji osam ribolovaca osvojio je Pedro Carbonell sa16 riba teških 22515 bodova, dok je treći bio Jaime Heras s 13 riba i 19520 bodova. Svi natjecatelji su bivši svjetski i europski prvaci. Ovo je Gospiću treći put da pobjedjuje na Mastersu. Prvi je bio 2010. i 2011. godine, više naslova od njega ima samo domaći ribolovac Alberto March.

reprezentacija nasi

Na ekipnom natjecanju kupa nacija u petak Hrvatska je zauzela 2. mjesto iza domaćina Španjolaca, dok je u subotu održano 3. memorijalno natjecanje Sebastia Carbonella gdje su naši reprezentativci(Kesić, Čubrić, Prkić) od 45 ekipa zauzeli 13. mjesto sa solidnim ulovom od 12 validnih riba. Daniel je nastupio za ekipu koja je osvojila 8. mjesto.